10 ZLOZVYKŮ, KTERÉ VÁM BRZDÍ KARIÉRU

Kouření, okusování nehtů, přejídání. To jsou činnosti, které nás napadnou při zmínce o zlozvycích. Je snadné jim propadnout a mnohem těžší se jich zbavit. Většina z nich má neblahý dopad na náš soukromý život, pokud je přeháníme. Víte však, že existují také pracovní zlozvyky? Takové, díky kterým před svými zákazníky, kolegy nebo dokonce nadřízenými, vypadáte neprofesionálně. Takové, které mohou přibrzdit nebo dokonce nadobro zastavit Vaši kariéru. Víte jaké? Netrpíte jimi?

bad_habits.jpg

1.Kdo pozdě chodí, …

Opozdit se na skleničku s kamarády je jedna věc, ale chodit denně do kanceláře o něco později se Vám nemusí vyplatit. Čekat na Vás za chvíli nebude bavit nikoho.

2. Meeting? Nezájem.

Na každý meeting Vás musí kolegové nahánět po celé firmě, protože se neobtěžujete nahlédnout do kalendáře? Na místo prosté omluvy ze sebe sypete trapné vtípky a ohrané výmluvy. Buďte si jistí, že si to Vaši spolupracovníci oprávněně vykládají jako neúctu. Nedivte se, že Vás na oběd nepozvou.

3. Pan Všeználek a Všudybyl

Disponovat širokými znalostmi i mimo svůj obor je jistě cenné, ale dejte si pozor na zbytečné chvástání. Budete-li se nadřazovat nad ostatní, brzy Vás začnou nenávidět.

4. Věčný stěžovatel

Tenhle zlozvyk je někdy těžké odhalit. Občas si postěžovat potřebuje každý. Pokud však se seznamem svých problémů a potíží začínáte už ve dveřích kanceláře, nedivte se, že kolegové protáčí oči, jakmile Vás zahlédnout.

5. Slibotechna

Ten email ihned odešlu, budeš mít ten report za pět minut. Nikdo Vám nebrání v proaktivitě, ale zvažujte, co slíbíte. Opravdu jste schopni vše odeslat na čas, tak jak jste se zaručili? Pokud ne, buďte ve svých závazcích realističtější. Nedodržení vlastního termínu Vám ubírá na spolehlivosti a důvěryhodnosti.

6.Hlásná trouba kanceláře

Těšíte se z každého šťavnatého drbu a nemůžete se dočkat, až si o pauze splknete s kolegy v kuchyňce. Každý si rád popovídá, ale všechno má své meze. Pokud se proslavíte jako ten, kdo neudrží jazyk za zuby, dají si všichni brzy pozor, co před Vámi zmiňují. Brzy se můžete při návštěvě kuchyňky dočkat jen trapného ticha.

7.Kamarádíček

Být kamarád s nadřízenými je jistě skvělé, ale dejte si pozor, abyste udrželi hranici mezi pracovním a soukromým životem. Prohodit několik přátelských slov je v pořádku, ale plánovat se šéfem víkendovou grilovačku před celým týmem nemusí být příjemné nikomu ze zúčastněných. Dejte si také pozor na žertování, které se snadno může změnit ve ztrapňování.

8. Pokukování po ostatních

Kolegyňka má možná zajímavější život než vy, ale to neznamená, že ji musíte stále okukovat a nedejbože poslouchat její telefonáty. Jakmile to zpozoruje, budete za tu divnou. V tom lepším případě.

9. Vymlouvač

Potřebujete den volna, tak si vymyslíte, že Vás doktor doporučil klid na lůžku a pak s klidem postujete na Facebooku fotky z večírku? A pokud ne vy, označí Vás některý z Vašich kamarádů.  Buďte upřímní, proč potřebujete volno. V práci se kolegové ten pravý důvod stejně většinou dozví.

10. Můj stůl, moje pravidla

Přetéká Váš stůl odpadky, poznámky z porady s vedením poslouží jako podtácek, šanon z drahého školení je založený pod talířem od oběda. Pozor, Váš šéf by si mohl všimnout Vaší neorganizovanosti a to Vaší kariéře rozhodně neprospěje.

Image-111.jpg

 

 

 

 

 

2 komentáře u „10 ZLOZVYKŮ, KTERÉ VÁM BRZDÍ KARIÉRU

  1. Súhlasím až na to sťažovanie, nemám to rada, no zdá sa mi, že prváe takíto ľudia majú v práci vyhraté. Zatiaľ som v každej práci videla to isté – ľudia čo sa sťažovali si žili ako na zámku a šéf sa im bál niečo dať robiť a my ostatní sme museli makať aj za nich.

    1. Diky za nazor. Super. Tak jestli si stezovali a sef se jich bal, tak to asi nebyl moc dobry sef 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *