6 ZPŮSOBŮ JAK SE NAKOPNOUT, KDYŽ UŽ JSTE ÚPLNĚ K.O

Všichni známe ta ospalá odpoledne, kdy únavou sotva držíme oči otevřené. Minuty se vlečou pomalu jedna za druhou a konec pracovní doby v nedohlednu. Naprosto netušíte, co je tématem tohoto jednání, jediné, po čem toužíte je spánek. Stává se to i nejlepším z nás. Připravila jsem pro Vás několik tipů, jak ze sebe tuto ospalost setřást.

1.POUŽIJTE TECHNIKU ZRCADLA

Je Vaše sebevědomí na dně a stejně tak Vaše energie. Podívejte se do zrcadla a udělejte ten nejlepší, nejvíce sebevědomý výraz, jaký umíte. Rozšiřte oči, zářivě se na sebe usmějte.  Tato technika opravdu funguje, za několik vteřin se budete cítit, jako byste mohla ovládnout svět, kdykoliv se Vám zachce.

hqdefault

2. OBKLOPTE SE ZELENOU

Mnoho společností používá světle zelenou barvu na stěnách kanceláří, a to proto, že zelená barva stimuluje  mozkové vlny. Pokud nemáte v kanceláři nikde tuto barvu, vyražte na pár minut na procházku. Trávník či stromy před Vaší firmou Vám udělají stejnou službu.

3.UVOLNĚTE RAMENA

Váš postoj může ovlivnit Váš přístup i Vaši náladu. Postavte se rovně, uvolněte ramena    a tlačte hlavu tak vysoko, jak jen dokážete. Tento postoj zlepší Váš krevní oběh a budete se cítit lépe.

1.jpg

4. ZASMĚJTE SE

Pro tuto techniku je klíčové přátelské pracovní prostředí. Zábavní kolegové Vám pomohou překonat zdlouhavé nudné odpoledne. Smích zvyšuje hladinu endorfinů a udrží Vás motivované a bdělé po celý den.

aa.jpg

5. DRŽTE SE DÁL OD TEPLA

Ačkoli je většina z nás uvyklá spíše teplejšímu prostředí, právě toto může mít zničující vliv na Vaši aktivitu. Teplejší prostředí vyvolává letargii a snížení aktivity. Pokud je nám zima, vezmeme si svetr a v práci pracujeme nezměněným tempem.

6. JEZTE OŘECHY

Ořechy a další suché plody obsahují kyseliny bohaté na tuky a proteiny. Pokud sníte ořechy, uvolníte tak obrovské množství energie, která Vám pomůže překonat dlouhé odpoledne. Vždy mějte u sebe balíček oblíbených oříšků a kdykoli se bude cítit unavené nebo budete mít před důležitým meetingem, snězte jich plnou hrst.

mixed-nuts.png

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *