7 kroků, jak úspěšně projít zkušební dobou

Právě Vás přijali do vysněného zaměstnání. Na tom, co budete dělat několik prvních dní, záleží nejvíc. Názor na Vaši osobu si Váš šéf i kolegové formují během několika prvních týdnů a první dojem je často velmi těžké změnit. Jak tedy zařídit, aby byl první dojem ten nejlepší možný?

4-tips-for-finding-work-life-balance

1.Budujte klíčové vztahy co nejdřív

Pozvěte lidi na klíčových pozicích společnosti na oběd nebo na kávu a zajímejte se o jejich práci a zkušenosti. Soustřeďte se na manažery a kolegy na stejné úrovni. Do budoucna se Vám může hodit podpora na všech frontách.

2.Pozorujte firemní kulturu

A snažte se do ní zapadnout. Nejprve poslouchejte a pak teprve mluvte. Získávání informací je v prvních dnech v novém zaměstnání stěžejní. Nebojte se, čas projevit své názory, brzy přijde.

3.Udělejte vždy to, co slíbíte

Je důležité budovat důvěru od prvního dne. Pokud prokážete svou důvěryhodnost a spolehlivost, není vyloučeno, že Vám brzy začnou svěřovat úkoly, jejichž plnění napomůže Vaší kariéře

4. Pracujte intenzivně a soustředěně

První dny v novém zaměstnání nejsou ideální z hlediska rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Abyste vykročila tou správnou nohou, musíte být zpočátku připravena hlásit se o práci navíc, být ochotná zůstat v práci přes čas. Připravte svého partnera a děti na skutečnost, že v nejbližších třech měsících si Vás možná mnoho neužijí. Ale věřte, že se to vyplatí. Máte jen jednu šanci udělat skvělý první dojem jako loajální zaměstnanec.

5. Najděte si mentora

Vyhledejte ve firmě člověka, který byl dříve na Vaší pozici a požádejte jej o vedení a podporu. na oplátku nabídněte pomoc z Vaší strany. Nešetřete projevy zájmu o zkušenosti a znalosti Vašeho nového mentora.

6. Ve vztahu k Vašemu nadřízenému buďte proaktivní

Je hlavně na Vás, aby Váš vztah se šéfem fungoval bez problémů. Vycházejte z předpokladu, že Váš šéf je super zaměstnaný. Zeptejte se ho, jakou formu komunikace a kontaktu a v jaké míře upřednostňuje a vyjděte mu maximálně vstříc. Úkoly plňte vždy v čas a o jejich plnění podávejte průběžné zprávy.

7.Pracujte na svých slabých místech

Po několika týdnech v nové pozici si jistě povšimnete, že některé úkoly plníte snadno a na řešení jiných stále ne a ne přijít. Nevyhýbejte se pro Vás obtížným úkolům, nyní je Vaše nejlepší příležitost přijít na kloub jejich řešení. V budoucnu budou Vaši nadřízená výrazně méně tolerantní k Vašim chybám než jsou nyní. Jakmile budete mít vhodnou příležitost, můžete se šéfovi zmínit o Vašem zájmu o vhodné školení v dané oblasti.

Jak jste přežili Vaši zkušebku vy?

 

 

 

2 komentáře u „7 kroků, jak úspěšně projít zkušební dobou

  1. Tak toto hádam čoskoro aplikujem, hľadám si teraz nové miesto a skúšobná doba ma teda neminie, skôr či neskôr. Tú predchádzajúcu som prežila vcelku fajn, boli so mnou spokojní, no asi som málo pracovala na vzťahu s manažérom a možno celkovo tie pracovné podmienky som si nenastavila úplne ideálne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *