Ta vtipná věc jménem prokrastinace

Články o prokrastinaci patří k mým nejoblíbenějším, bez ohledu na to, že slovo prokrastinace se mi podaří správně napsat většinou až napotřetí. Ano je to tak. Snažím se jimi motivovat nejen Vás, ale hlavně sama sebe. Kolikrát se Vám už stalo, že jste super důležitý projekt dokončovali až noc před jeho odevzdáním nebo v horším případě prezentováním? Mě se to stává v jednom kuse. Dokonce i tehle blog je zářným příkladem mého boje s prokrastinací.

Nedávno jsem shlédla video Tima Urbana z TED Talk, které kromě toho, že je neuvěřitelně vtipné, vysvětluje mnoho z toho, co se děle v hlavě zavilého prokrastinátora. Tim Urban sepsal svoji devadesáti stránkovou diplomovou práci v posledních 72 hodinách před odevzdáním. To už je zcela nová úroveň prokrastinace, která vyžaduje i velkou dávku osobní odvahy.

Pokud jste někdy shlédli kreslenou pohádku Inside Out (V hlavě), tak tohle je taková verze pro dospělé prokrastinátory.

 

Video je v angličtine, ale sledovat Tima vysvětlovat jeho teorii je vážně zážitek. Instatní opičky okamžitého uspokojení Vám kradou Vaši pozornost a ničí Vaši produktivitu, ale Rozumný rozhodovatel je silný a Vaši pozornost udrží. Díky tomu nikdy neuvidíte Příšeru Paniku a své projekty vždy odevzdáte v klidu, pohodě a v termínu.

procastinator.jpg

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *