Mých 5 tipů na podzimní čtení

Ochlazuje se a ve vzduchu už je cítit podzim. Takové zvláštní kombinace vůně zrajících jablek, tlejícího listí a kouře. A já se začínám těšit na večery s čajem a knížkou. V obchodě vybírám čajíky a vonné svíčky, lákají mě teplé a huňaté přehozy, do kterých se můžu pohodlně zachumlat, měkoučké polštářky a teplé bačkůrky. S nadcházejícím podzimem se ze mě vždy stává myška domácí a vůbec mi to nevadí, protože vím, že tohle slastné období není na dlouho a brzy ho vystřídají předvánoční večírky, teambuildingy a trhy.

S podzimem mám neodmyslitelně spjaté čtení. Čtu průběžně a celý rok, ale září a říjen je v tomto směru vrcholem celého roku, kdy pátrám po knihách, které mi budou zpříjemňovat podzimní večery, dráždit moji představivost a hlavně bavit. Ráda bych se s Vámi podělila o knihy, na které se tento podzim těším.

Lars Kepler – Playground

lars

Co se stane během těch vzácných vteřin, kdy se zastaví srdce. Miluju tuhle švédskou manželskou dvojici, které se pod pseudonymem Lars Kepler skrývá. Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril už za sebou mají pět vydaných bestsellerů a urban fantasy Playground bude jistě šestým. Hlavní hrdinkou je švédská poručice Jasmin, která je během operace NATO v Kosovu vážně zraněna a na celých 40 vteřin se jí zastaví srdce. Po probuzení vypráví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém.

Julia Child – Můj život ve Francii

child.jpg

Také tak jako já milujete film Julie & Julia? Ten byl inspirován právě touto knihou. Memoáry Julie Childové jsou plné báječných příběhů spojených s francouzskou kuchyní a pozoruhodnými lidmi, které Julia během svého života poznala. Vyznává se v nich ze své lásky k Francii, Paříži, Francouzům a francouzskému životnímu stylu a také z velké lásky k Paulu Childovi, s nímž prožila téměř padesát let harmonického manželského života.

Keri Smith – Dodělej tuhle knihu

keri

Znáte Destrukční deník? Mě opravdu hodně bavil a proto se těším na nový počin Keri Smith, která  jedné temné a bouřlivé noci našla v parku několik podivně rozházených papírů. Posbírala je a seřadila a pokusila se vyřešit záhadu, která na ni nečekaně vyskočila. A teď ten úkol předává  čtenářům. Vaší úlohou bude stát se novým autorem tohoto díla. Budete pokračovat ve výzkumu a doplníte obsah. Bez Vás totiž tahle kniha neexistuje.

Nigašida Naoki – A proto skáču

naoki

Mým životem prošlo několik lidé trpící autismem a proto vím, že proniknout do jejich světa je velmi těžké a rozumět mu téměř nemožné. Naoki Higašida je třináctiletý chlapec z Japonska, který je postižený Aspergerovým syndromem – poruchou autistického spektra, která se nepojí s mentálním postižením. Jeho stav je natolik vážný, že nedokáže mluvit. Jeho vidění světa je však neuvěřitelně bohaté, citlivé a inteligentní.Tento bestseller ve svých třinácti „sepsal“ za zcela mimořádných okolností. Metodou ukazování znaků na papírové matrici odpověděl na osmapadesát otázek, jež mu ostatní často kladou. Nyní má tento japonský spisovatel, básník a blogger na svém kontě již dvě desítky knih.

Evžen Boček – Aristokratka na koni

aristo

Na 12.října je ohlášeno vydání již třetího dílu neuvěřitelně vtipné Aristokratky. Vzhledem k tomu, že přeobjednávání není jen výsadou nového modelu Iphonu, lze i tuto knihu u vydavatele před-objednat (já už mám) a to dokonce s 20% slevou. Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení. Skvělým řešením se zdá být projekt, v němž se mladá aristokratka Marie III. před zraky návštěvníků chystá, po vzoru svých předchůdkyň, předčasně zemřít. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt s aristokratkou v rakvi je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *