Jak přežít pondělí.

…a je to zase tady. Víkend je za mnou a dlouhých pět pracovních dní přede mnou. Známe to všichni. Rezignaci, zoufalství a odpor lze ale překonat. Tady je mých sedm tipů, které mi pomáhají.

1. Pondělí je můj cheat day. 

V pondělí si vždycky dám nějakou dobrotu. Poruší svá přísná pravidla a dám si třeba čokoládu, nebo nezdravý oběd, nebo třeba kávu se spoustou šlehačky. Naprosto bez výčitek, v pondělí to mám prostě dovolené.
 

2. Začínám den předem. 

V neděli se probudím plná elánu, protože mě čeká celý douhý volný den. První půl hodinu nad ranní kávou ale vždy věnuji vytvoření plánu na pondělí. Sepíšu si seznam úkolů, které musím v pondělí splnit a vytvořím si k nim rozvrh. Jednoduše tak předejtu pondělnímu stresu a vím přesně, co mě čeká. A pak si jdu užít volnou neděli.
 

3. Sex. 

Není nad to nastartovat den pořádným přívalem endorfinů, vypotím veškerou negativní energii a hned je pondělní ráno veselejší.

4. Hlavně v klídečku

Nejtěžší úkoly bychom měli dělat jako první, ale v pondělí zásadně začínám zlehka. Vybírám si jednoduché, zábavné nebo oblíbené úkoly, abych alespoň na pár hodin odložila pracovní stres.

5. Na něco se těším. 

Pocit víkendu si snadno prodloužíte těšením se. Někdy si jdu místo polední pauzy zacvičit, nebo si koupit nové body. V pondělí večer také často chodíme s partnerem do kina, divadla nebo někam za zábavou. Víkendový pocit mi tak vydrží i v pondělí.
 

6. Poslouchám hudbu. 

Na Spotify mám složený svůj speciální playlist, který pouštím hned jak se probudím a vydrží mi hrát až do kanceláře. Tančili jste někdy před zrcadlem u čištění zubů?

7. Dodržuji pitný režim.

Do práce si vždy nachystám zdravou limonádu. V poslední době jsem si oblíbila okurku s bezinkovou šťávou. Snažím se vypít alespoň dva litry tekutin denně. Zjistila jsem, že se pak lépe soustředím a odpoledne mne nebolí hlava.
Ne všechna pondělí se mi podaří dodržet všechny zmíněné body, ale i jeden jediný mi vždy zvedne náladu. Všechno je jen o změně přístupu. Špatná nálada Vám den nikdy nevylepší a pondělí přeci jen nemůže za to, že je prvním pracovním dnem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *