Fonty, které nikdy (ale fakt nikdy) nepoužívejte v CV.

Milí přátelé,
Píšete-li životopis nebo motivační dopis, často jednoduché znamená to nejlepší. Times New Roman, Arial jsou tou nejlepší volbou. Řadě kandidátů však toto písmo přijde nudné a nezáživné a domnívají se, že použitím „sexy“ fontu, bude i jejich životopis tak nějak více sexy. Bohužel opak je pravdou. Zde je seznam těch nejhorších fontů, které můžete použít. Věřte, že již pouhý pohled na ně, Vašemu životopisu zaručí přímo cestu do skartovačky.

1. Comic Sans

Tento komiksový font patří mezi nenenáviděnější na světe. Vašemu CV rozhodně nedodá takový šmrnc, jaký si myslíte, a to ani v případě, že s ním vyplňujete přihlášku do školy klaunů.

2. Cokoliv, co vypadá jako kurzíva (např.Brush Script)

Ach, psát úhledným psacím písmem, i když ve škole Vám to moc nešlo. Co může být elegantnějšího a romantičtějšího než motivační dopis napsaný takovým písmem.
Žádná tiskárna nevytiskne toto písmo tak tenké a úhledné, jak si právě představujeme. Bude to nevzhledné a nečitelné a i personalista má nervy jen jedny. A navíc, není to romantické. Jste snad Jane Austen? Píšete svůj životopis za mihotavého světla petrolejky? Takže zpět do 21.století, prosím.

3. Helvetica nebo Impact

Je to to nejvíc nahňácané písmo na světě, je tučné, i když ho neztučníte. Jakýkoli text delší než jeden řádek se s jeho použitím stává zcela nečitelný, přesto ho řada lidí s oblibou používá v mailové komunikaci. Pokud se chcete cítit jako odborník na design a opravdu ho musíte použít, tak prosím v nadpisech. maximálně.

 

4. Papyrus

Vypadá hezky na dětských pozvánkách a pyramidách, to je všechno. Při větší koncentraci textu je tohle egyptské písmo nepříjemné až nesnesitelné. na profesionalitě Vám opravdu nepřidá.

5. Curlz

Je přesně tím typem fontu, který si vybírají malé holčičky, když chtějí pro maminku napsat pohádku o svojí nové bárbíně. Těch kudrlinek, prostě ťu ťu. Skvěle se hodí i do pozvánek na narozeninovou párty. Pokud vám tedy není patnáct. Nebo třicet. Ve vašem CV ho prosím nepoužívejte, ani pokud se hlásíte do Matella a Disney má vlastní font.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *