Celoživotní kurz asertivity…je pes.

Není celý život jen o práci, je třeba také relaxovat a bavit se. Mým největším koníčkem, který si osobuje právo řídit téměř veškerý můj volný čas, je můj pes. Respektive fena. Oficiálním titulem Lady Aira Ella Syndone, zvaná také Dámička, Blondýna nebo také NežerToTyHajzleJedenBílej. Blondýna je Švýcarský ovčák a to nejmilejší, nejchlupatější a nejuslintanější zvíře na světě. Nejvytíženějším přístrojem naší malé domácnosti tak už dávno není kávovor, nýbrž vysavač.

2016-02-04-08-02-26-3

Náš běžný den začíná někdy mezi pátou a šestou hodinou ráno. Blondýna vstává a zjišťuje dvě pro ni zásadní informace, a to že jednak furt spím a druhak se mnou spí na posteli kocour. Tři vteřiny na to už mi Blondýna a jejích krásných 38 kilo leží na hrudníku a olizuje mi obličej. Blaaah. Kocour se obvykle nestihne ztratit, takže je nucené ranní hygieně podroben také. Vstáváme a jdeme se venčit. Já stojím venku, přemlouvám Blondýnu ať udělá, co potřebuje a můžeme jít. Z balkónu nás nasr… pozoruje oslintaný Kocour. Kromě přemlouvání je také nutné Blondýnu intenzivně hlídat. Blondýna je bílá a jako taková logicky miluje bahno a veškerou špínu. Její schopnost najít za úplného sucha bahnitou kalužku o objemu dvě deci a celá se v ní vykoupat je legendární. Tři vteřiny nepozornosti a mám polomáčeného psa. Druhou superschopností Blondýny je všežravost. Bydlíte-li u školy, kde děti denně dostávají (a následně vyhazují) dezerty, musíte mít oči fakt všude. Čas od času jsme úspěšná a trasu projdeme bez ztráty kytičky, ale většinou ne. Pokud se Blondýně nepodaří uchvátit žádnou okolní laskominu vynahradí si to při návratu sežráním šišky, nebo aspoň kaštanu.

Po venčení následuje oblíbená část Blondýnina dne. Jídlo. Nasypat psovi. Nasypat kočce. Vysvobodit přišlápnutou kočku. Odvolat psa. Znovu nasypat kočce. Sundat kočku ze záclony. Odvolat psa. Znovu nasypat kočce. Počet kol libovolně nakupujte. Já si následně uvařím kafe, a za tiché modlitby ať se ti dva doma nepozabíjí, odcházím do práce. Někdo nahoře mě má zřejmě dost rád, protože Blondýna i Kocour stále žijí. Vlastně se mají i docela rádi. Až na to jídlo a olizování._mg_4951-kopirovat

Po návratu z práce většinou následuje plánované zábava pro Blondýnu podle hesla čím víc ji unavíš, tím větší pak budeš mít klid. Někdo mi nedávno řekl, že u dětí funguje podobný princip. Ghrrr. Zábava má většinou podobu cvičáku, agility překážek nebo nejrůznějších druhů výcviků kam jdeme většinou jednou nebo dvakrát, pak se mezinárodně ztrapníme a už nikdy nepřijdeme. Když jsem si Blondýnu jako malou huňatou kuličku přinesla domů, měla jsem s ní velké plány. Má vznešené předky. Tatínek je velmi úspěšný pracovní pes, strýček dokonce pes záchranář. Ty geny. Ten potenciál. Jak jsem byla naivní. Hned ze startu jsme zkusily plavání. shepherdBlondýna nemá s vodou problém. K veškerým vodním plochám přistupuje s mimořádným nadšením. Nejprve se je pokusí vypít. Následně si i plávne, tedy dokud je kolem mělký břeh, tak aby do vody mohla vstupovat jako pravá dáma. Když dosáhne, je vše v pořádku. Jakmile nedosáhne, panikaří. Topí sebe i vše v okruhu dvou metrů. Pak se doplácá blíže ke břehu, pod packami cítí zem a zase je vše v pořádku. Další v pořadí byly obrany. Blondýna je zřejmě pacifistka. Nechápe štěkání a už vůbec nechápe kousání. Vrcholným úspěchem figuranta bylo, když na něj naše Dámička po sérii provokací konečně skočila. Nicméně nezakousla se. Překvapeného figuranta šťastně olízla jakože pojďme být kamarádi. Příště už jsme nešly. Nejmilejší zábavou Blondýny je kromě povalování po gauči a pouštění chlupů, běhání za klackem. Klacek je král. Klacek je nejvyšší božstvo. Každá vycházka končí snahou Blondýny propašovat si oblíbený klacek domů. Jednou se jí to povedlo a můžu Vám říct, že vybírat třísky z koberce pinzetou není legrace. Vždycky nějakou nenajdete, abyste na ni pak mohli ve tři ráno cestou do koupelny mohli šlápnout bosou nohou. Abyste pak mohli zařvat a všechny v okruhu tří pater a hlavně psa. To pak Váš den začíná ve tři hodiny ráno. A už neusnete.

Máte také nějaké koníčky? Nebo mazlíčky? Pochlubte se a sdílejte.

dogs-have-owners-but-cats-have-staff.png

1 komentář u „Celoživotní kurz asertivity…je pes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *