7 typů přátel, které ve svém životě fakt nepotřebujete

Život může být někdy stresující. Pěstovat si vztahy mimo rodinu a práci je zdravé. Děvče někdy potřebuje čas jen samo pro sebe. Čím jsme starší, tím je těžší tyto hledat si přátele. Pamatujete si základní školu? Prostě jste si sedli k někoho do lavice a od té doby jste byli kamarádky. Dnes jen těžko hledáme čas a prostor na budování nových přátelství.  A tak často v našem okolí uvíznou podivíni, kterých je lepší se zbavit.

1. Sobotářka

Je skvělá, zábavná a ráda si užívá života. Kdo by se občas rád nepobavil. Vytáhne Vás na sobotní párty, zatančit si a opít se. Komu by se to nelíbilo. Ale s pondělním ránem přestává existovat. O jejím životě nevíte nic. Chcete si ve středu zajít na kávu nebo jen tak pokecat doma? Nic pro ni. Ani Vám nezvedne telefon.

2.Jen někdy kámoška

Ráda si zapaří, zajde na kafe i do kina, nebo jen tak popovídat o životě. Ale jen když ona chce. Ona volá vám a vytáhne Vás ven. Ale pokud pozvete někam vy ji, nebo si potřebujete popovídat, šest dní Vám neodpoví na zprávu. Nikdy tu pro Vás není.

3.Žvanilka

Komunikativnost je skvělá vlastnost. Ukecanost není. Sedíte již nad druhou skleničkou vína  a posloucháte její nekonečný monolog o jejím životě, jejích problémech a zatím jste se nedostaly ke slovu. A ani nedostanete. Po každé schůzce s ní odchází s divným pocitem nespokojenosti.

4.Plánovačka

Takové kamarádky máme bohužel všechny. Hoří nedočkavostí se s Vámi setkat. Naplánovat nějakou tu akcičku. V sobotu zajdeme na večeři do Husy a pak někam do klubu. Tak v osm. Jistě. Potvrdíte schůzku a těšíte se. V sobotu v 7:55 je Vaše kamarádka nezvěstná. Nereaguje na zprávy, telefon nebere. A vy sedíte v sobotu večer naštvaná sama doma. Super. Následující týden Vám plní schránku omluvami, jak strašně byla zaměstnaná a bla bla.

5.Půjčovačka

Ráda pomáhám kamarádům. Od toho tu jsem. Ale tahle holka si moji laskavost zjevně plete se slabostí. Potřebuje založit do příští výplaty. Jistě. Nemá kde bydlet do konce měsíce? Není problém. Potřebuje si na rande pujčit Vaši novou značkovou kabelku? Tak jo. S důvěrou se na Vás obrací, kdykoli něco potřebuje. Ale svoje věci pak nevidíte celé dlouhé měsíce. A už jí někdy někdo řekl, že půjčené věci se dají vrátit?

6.Zjevení

Neslyšíte o ní celé dlouhé měsíce, když tu se náhle objeví zpráva od ní. Chce Vás vidět. Potkáte se s ní na kafi a ona se tváří jakoby jste se viděly naposled minulý pátek. Pokaždé, když se něco v jejím životě stane, zjeví se, aby se svěřila se svým trápením a pak zase na několik měsíců zmizí. Nic o ní nevíte, asi se má fajn.

7.Drama Queen

Tahle holka miluje drama. Svoje, cizí, jakékoli. Děje-li se ve Vašem životě něco převratného, můžete se spolehnout, že ona bude poblíž. Žádostivá nových informací. Když jste v klidu, tak ji nudíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *