5 VĚCÍ, KTERÉ JSTE SI MĚLA Z VAŠEHO CV VYMAZAT UŽ VČERA

Co byste měly mít ve svém životopise už jsme si povídaly, ale víte jistě, že tam nemáte informace navíc? Bláboly, nesmysly, ale i detaily,  které vy osobně považujete za důležité (ale pro koho?) Řada těchto detailů může Vašeho potenciálního zaměstnavatele znepokojit nebo dokonce odradit. Pojďme si nyní společně projít Váš životopis a pojďme společně vyškrtnout informace, které by mohli personalistu přimět zapomenout na Vás, navždy.

1.Podivné zájmy

Věnujete se ve volných chvílích esoterice, předsedáte spolku přátel žehu nebo snad chováte krajty? To je úžasné. Pokud to však nesouvisí s Vámi požadovanou pozicí, z životopisu to raději vymažte. I personalisté jsou jen lidí a Váš kontroverzní koníček by mohl zanechat divný dojem, který převýší zájem, jež mohly vzbudit Vaše pracovní zkušenosti. Zlatým pravidlem je uvádět pouze koníčky relevantní k vykonávané profesi.

tumblr_static_tumblr_static_ekhtvlezrsowc080soccs8888_640.jpg

2. Emailový účet Vašeho současného zaměstnavatele

Váš pracovní email možná kontrolujete několikrát denně a případná nová pracovní nabídka Vám tam v žádném případě neuteče, ale nedělejte to. Nic neřekne personalistovi jasněji, že se v pracovní době věnujete soukromým záležitostem více než právě toto. Pro tyto účely si raději založte soukromý emailový účet.

3.Dávná minulost

V případě životopisu opravdu neplatí, že čím delší tím lepší. Pamatujte na to. Není nutné vypisovat všechna zaměstnání, která jste za posledních 25 let vystřídaly, zaměstnavatele nejspíš nezaujmete brigádou u zmrzlinového stánku z doby, kdy Vám bylo šestnáct. Projděte si Vaše pracovní zkušenosti a zamyslete se, zda jsou pro novou pozici relevantní. Pokud ne, nemilosrdně je smažte.

4.Lži

Lhát se nemá, to ví každé malé dítě. Přesto řada kandidátů ve svém životopise uvádí informace doslova z prstu vycucané. Pokud ve svém CV lžete, máte jen dvě možnosti. Zaměstnavatel na Vaši lež přijde a Vaše důvěryhodnost navždy utrpí. A nikdo nechce pracovat s lidmi, kterým nevěří. Anebo se na Vaši lež nepřijde, ale vy budete stále žít v obavách z prozrazení. Lháři navíc musí mít skvělou paměť, aby si pamatovali, komu co nalhali.

5.Cíl

Hledám pozici v rostoucí společnosti, jež pro mě bude výzvou  a umožní mi … bla bla.  Nic neříkající nesmysl, který mají v životopise všichni a Vašemu budoucímu zaměstnavateli neřeknou vůbec nic. Buďte konkrétní a oslovte konkrétního zaměstnavatele konkrétní nabídkou. Produkt, který mu nabízíte jste vy.

iStock_000028449312Small_banner2.jpg

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *