5 VAROVNÝCH SIGNÁLŮ, ŽE JE NA ČASE ZMĚNIT PRÁCI.

 

Kdo někdy nesnil o tom, jak hází šéfovi na stůl výpověď a vytmaví mu všechna příkoří, všechny ty neplacená přesčasy a pracovní víkendy? A teď ruku na srdce, kolik z nás někdy tento krok skutečně udělalo? Téměř nikdo. Když jde takzvaně do tuhého, raději si všechno řádně promyslíme, abychom se pak stejně drželi známého a osvědčeného. Práce nás možná štve, ale peníze každý měsíc na účtu potřebujeme. Bojíme se změn, neboť představují riziko, kterému se rádi vyhneme. Nový Rok je měsícem nových výzev a statistika ukazuje, že v měsíci lednu lidé nejčastěji mění zaměstnání Jak ale poznat, kdy je změna skutečně nezbytná? Kdy už se nejedná jen o špatný den, ale o signál, že je  čas na posun v kariéře?

1. Představa zítřejší práce Vám spolehlivě zkazí večer

Nikdo neočekává, že se při představě práce budete třást nedočkavostí a nadšením, práce by se Vám však neměla protivit. Pokud se Vám při pomyšlení na pracovní proces svírá žaludek a každé ráno v sobě hledáte alespoň špetičku odhodlání, která Vás dostane z postele, pak máte první důvod pro změnu zaměstnání.

2. Naprosto nechápete, proč děláte, to co děláte

Pokud tohle nenapraví rozhovor s Vaším nadřízeným, možná je čase jít. Každý zaměstnanec by měl znát svojí pozici ve společnosti a rozumět jejímu smyslu. Umíte svojí babičce vysvětlit, čím se zabývá Vaše společnost a jak jí v tom pomáhá pozice, kterou zastáváte vy? Důležité není to, co děláte, ale proč to děláte.

3. Neděláte to, v čem jste nejlepší

Ty nejlepší úkoly dostávají Vaši kolegové a na Vás zbývají jen ty nudné, monotónní. Nemáte možnost projevit jakoukoli kreativitu, tu si schováváte na víkend. Na týmovém brainstormingu už jste celé měsíce nepřišli s žádným nápadem, protože tak nějak cítíte, že to stejně nemá smysl. Pokud v tuto chvíli pokyvujete hlavou, mám pro Vás jedinou radu. Utíkejte a rychle, než z Vás Vaše aktuální práce vysaje veškerou energii.

4. Články o úspěšných lidech Vás spíš štvou než inspirují

Čtete článek o úspěšné podnikatelce, ale na místo očekávaného přílivu motivace a energie Vás kdesi pod žebry píchne žárlivost. Beztak měla jen štěstí nebo to má „přes postel.“ Takové příběhy se ve skutečném světě nedějí. Ne tak docela. Tyto příběhy se nedějí ve Vašem světe.

5. Kolegové Vás ignorují

Kolegové po práci plánují skleničku, ale nikoho ani nenapadne Vás pozvat. Nemáte si s kým zajít na oběd, a tak přes poledne doháníte resty. Při Vaší cestě pro kávu se kuchyňka záhadně vylidní. Zatímco vy v kanceláři sedíte přesčas, Vaši kolegové se venku baví. Váš sociální život v kanceláři se smrskl na nulu. O jeden důvod víc podívat se po jiném zaměstnání.

jobchange-800x500_c.jpg

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *