5 tipů, jak si udržet zdravý vztah, když děláte kariéru

Do svojí kariéry a plnění pracovních cílů často vkládáme velké množství energie a času, často vše co máme. Zejména pracujete-li na plný úvazek v nové práci, na novém projektu nebo rozjíždíte vlastní firmu, může se Vám snadno stát, že Vaše osobní vztahy sklouznou až na úplný konec seznamu priorit nebo z něj zmizí docela. Pokud Vám však na Vašich vztazích záleží, dostaví se velmi brzy pocit viny. Jsme ve stresu, protože cítíme, že to podstatné nám nějak uniká, snažíme se věnovat našim rodinám a partnerům více času, jsme ve stresu, protože pak nestíháme naše pracovní závazky a jsme někdy naštvaní, že čas, který si pro rodinu utrhneme, nám vlastně nic nepřináší. Zde jsou mé čtyři tipy, jak najít rovnováhu mezi osobním a pracovním životem a opravdu si to užít.

4-Tips-for-Finding-Work-Life-Balance-.jpg

Vyhraďte si společný čas

Nemusíte se cítit vinná jen proto, že netrávíte každý večer se svým partnerem u televize, protože buďme upřímní, kvalita společně stráveného času je to, co se počítá. Udělejte si na parnera čas, kdykoli Vám to Váš rozvrh dovolí. Ať už je to společný oběd v pracovním týdnu, nebo víkend mimo město. Ujistěte se, že se po tento vyhrazený čas skutečně věnujete jeden druhému a naplníte jej aktivitami, které jsou pro Vás zajímavé a zábavné.

Investujte do kariéry a zájmů Vašeho partnera

Máte partnera, který Vás podporuje, je ochotný Vás postrčit a čas od času nakopnout do zadku, přesně tak jak to potřebujete? Oplaťte mu to stejnou mincí. Najděte v sobě vášeň pro jeho koníčky a jeho práci. Přečtěte si knihu, ze které byl nadšený. Poslechněte si, kam se posunul jeho projekt, i když tomu možná moc nerozumíte.

Chápejte  a podporujte sny Vašeho partnera

Vaše pracovní rozvrhy jsou poněkud přeplněné? Je to v pořádku, pokud oba chápete práci jako investici do Vaší budoucnosti. Mluvte o Vašich snech, ať už je to dovolená na Jamajce nebo dům s bazénem. Společná vize a cíl Váš dvoučlenný tým stmeluje i v dobách, kdy na sebe nemáte moc času.

Oslavujte vítězství

Nejen ta svoje, ale i Vašeho partnera. Protože být ve vztahu znamená oslavovat dvakrát tolik úspěchů, a to se vyplatí, ne? Nenechte zapadnout a oceňte každý velký či malý úspěch Vašeho partnera a můžete si být jistí, že i on udělá to samé pro Vás.

Vyjadřujte si vděčnost a ocenění

Váš partner je pro Vás první osobou, se kterou sdílíte všechny své úspěchy i prohry, ten kdo Vás podporuje a pomáhá Vám uspět. Dejte mu najevo, jak si toho vážíte a jak moc je pro Vás důležitý.

good-relationships.jpg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *