5 signálů, že máte špatného šéfa (a ani o tom nevíte).

Máte-li špatného šéfa, většinou je to jasné na první pohled. Slovní napadání, mikromanagment, nerespektování Vašeho volného času, pomluvy či zesměšňování. Asi každý si po tomto výčtu řekne: „To fakt nechceš!“ Někdy však signály, že Váš šéf je špatný nejsou tak zřetelné. A to zejména tehdy, pokud se jedná o osobu, která je jinak velmi schopná, příjemná a velmi oblíbená.

Jenže být oblíbený neznamená být dobrým šéfem. Mrkněte se na následujících pět znaků a zjistěte, jestli náhodou není Váš boss špatným manažerem.

1.  Nikdy Vám nedává kritický feedback.

HappyWoman1413184752

Pro pochvalu Váš šéf nikdy nejde daleko. Umí Vám dát najevo, jak si Vaší práce a potažmo i Vás cení. Jste si jistí, že je s Vaší prací spokojen a s tím pádem jste se sebou spokojeni i vy sami. Jste v pohodě, v práci se cítíte dobře. ALE … nikam se neposouváte. Vám boss Vám nikdy nedává konstruktivní feedback, který by Vám skutečně pomohl se zlepšit nebo rozvinout novou schopnost a znalost. Nikdo není dokonalý a ani vy. Jistě jsou na Vašem výkonu věci, které by šly vylepšit. Ale to se nikdy nedozvíte.

2. Nerozpozná Váš potenciál

V práci se Vám daří. Své úkoly si plníte, jen tak něco Vás nezaskočí. Však už tu práci děláte více než dva roky. Den co den ty stejné úkoly. Jste spolehliví a výkonní, nikdy neselžete. Nepleťe si tuto situaci s rozvojem Vašeho potenciálu nebo osobním růstem. Od prvního dne pracujete na těch samých úkolech, i když jejich počet možná vzrostl. Prostě jste se zasekli v rutině. A Váš šéf Vám nové podněty sám od sebe nedá.

3. Ani netuší, jak těžce pracujete

Váš šéf Vás vidí každý den v práci a tak nějak předpokládá, že Vaše pracovní hodiny jsou asi zhruba stejné, jako ty jeho. Nevidí to, že večer co večer trávíte u počítače. z dovolené Vás vytrhovaly pracovní telefonáty tak často, že už radši nikam nejezdíte, protože si stejně pořádně neodpočinete. Copak o to, máte svou práci rádi a jsou i horší věci. Jenže začínáte být ve stresu a pořádně vyčerpaní.

4. Protěžuje oblíbence (a vy mezi ně patříte)

Je pěkné být oblíbenec, že? Kdo by nechtěl patřit k favoritům osoby, která podepisuje výplatní pásky? Zkuste si představit, že jste v kůži Vašich kolegů? Jak byste se cítili, kdyby Váš šéf protěžoval Vašeho kolegu a na Vás kašlal? Vždycky byste dostávali ty horší a méně podnětné úkoly, od stolu byste sledovali jak se Váš kolega bratříčkuje se šéfem. Neprofesiální, že?

5. Staví svůj tým nad společnost

Váš šéf se o Vás moc pěkně stará. Zájmy, potřeby a práce Vás a Vašich kolegů jsou pro něj na prvním místě. Pokud Vás z ostatních týmů obtěžují jinými úkoly, stačí říct šéfovi a on už se postará, aby Vás nikdo nerušil. To je přece super šéf, že? Až na to, že tímto teritoriálním a super ochranářským chováním brání mezitýmové spolupráci a to nemusí být pro firmu dobře. Váš šéf by si měl uvědomovat, že Vaše práce je jen malým dílkem mnohem větší skládačky a jak do sebe jednotlivé dílky zapadají je stěžejně důležité pro úspěch celí společnosti.

1483870140_.jpg

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *