5 bodový plán, jak získat práci Vašich snů

To nejlepší na Novém roce je bezpochyby ten pocit nového začátku. Je to velmi inspirativní, motivující pocit. A co třeba začít Nový rok ambiciózním plánem, jak získat práci Vaši snů? Zní to dobře? Skvěle? Tak pojďme na to.

92

1.Plán

Mám pro Vás úkol. Investujte blížící se víkend a zamyslete se, kde chcete být přesně za rok. Tahiti, Bahami, Bali? Buďte realističtí. Kam se chcete ve své kariéře posunout v rámci Vašich schopností? Vidíte se na vyšší pozici nebo už máte této práce plné zuby a chcete změnit obor. Zamyslete se nad cíly, které Vás mohou k Vašemu cíli posunout a vytvořte si roční plán jak jich dosáhnout. Máte?

2. Výzkum

Vypněte televizi, zavřete román a věnujte několik hodin výzkumu, co Vás může k Vašim cílům posunout. Jediné, co k tomu potřebujete je internet. Vidíte se delegátkou renomované cestovní agentury nebo snad letuškou? Projděte si kurzy cizích jazyků. Internet dnes skýtá téměř neomezené množství kurzů a řada z nich je zdarma. Projděte si na Linkedin životopisy lidí, kteří mají kariéru, po které vy jen toužíte a inspirujte.

3.Najděte si rádce

Pokud dosud studujete, máte situaci jednoduší. Většina škol v dnešní době platí osobu, která by měla být Vašim kariérním poradcem. Jako pracující to budete mít těžší, ale nebojte se, nic není ztraceno. Zamyslete se, zda znáte nějakou osobu, která je úspěšná ve Vámi vysněném oboru. Pokud ne, neváhejte rozhodit sítě mezi svými přáteli či známými, případně zalovte ve vodách internetu. Jakmile získáte na tuto osobu kontakt, pozvěte ji na kávu či oběd a poptejte se, jak to v oboru chodí. Hlavní je se nebát. Úspěšní lidé rádi poradí nováčkům, kteří se o jejich obor upřímně zajímají. V tom nejlepším případě získáte mentora, který Vás provede cestou, za Vaší vysněnou prací.

4.Dejte si deadline

Tohle je velmi důležité. Vaši cestu si rozplánujte. Stanovte si milníky Vaší kariérní cesty a k nim i termíny, kdy jich chcete dosáhnout. Vezměte si kalendář nebo diář a cíle si zapište. Co je psáno, to je dáno. Termíny Vás budou trochu štvát a tlačit, ale také hodně motivovat a to je oč tu běží. Klidně si stanovte i malé odměny a oslavujte své úspěchy. Buďte na sebe pyšná.

5. Staňte se stalkerkou

Cítíte v kostech, že jste připravené na novou kariéru? Je na čase na malý stalking. Jaké jsou společnosti, ve kterých byste ráda pracovala? Kdo dělá nábor? Jaké jsou podmínky přijetí? Jaká je firemní kultura? Pracujete tam někdo, koho znám? Zjistěte si, co možná nejvíce o společnostech, kde chcete pracovat a nepromeškejte příležitost, jakmile začnou nabírat.  Nebo si rovnou naplánujte, kdy jim sama pošlete svůj životopis.

Hodně štěstí 🙂

YhDqo7.png

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *