4 rady, jak být produktivní, když nejste motivovaní

Také Vám nedali v práci dovolenou? Sedíte skoro sami v kanceláři, pozorujete prázdné židle šťastnějších kolegů a to poslední (ale fakt poslední), co se Vám chce, je pracovat. No vítejte v klubu demotivovaných. Při pohledu na tu kupu úkolů, které dnes musím splnit a dokončit, se mým přítelem a spojencem okamžitě stává prokrastinace. Brouzdám po internetu, po dvacáté rovnám šanony ve skříni a zvolna začínám panikařit, že určitě nic nestihnu.Tak holka, zpátky do práce! Musíš!

Musíš není zrovna nejsilnější motivace na světě, že? Taky Vás to vůbec nenakoplo? Tak tady jsou čtyři účinnější způsoby, jak se přimět pracovat.

1.Změňte prostředí

Zapomeňte na časový pres, zvedněte se ze židle a okamžitě změňte prostředí. Stačí pár minut. Zajděte si naproti do kavárny pro kávu, sjeďte výtahem na recepci a zkontrolujte poštu. Změna scenérie Vám pomůže změnit vnitřní rozpoložení a pohyb trochu rozproudí krev.

change.jpg

2.Zacvičte si

Když už jsme u toho pohybu, zkuste si trochu zacvičit. Pozor, toto už Vám zabere o pár minut více, takže nedoporučuji, pokud zrovna válčíte s blížícím se deadlinem. Zajděte si zacvičit místo oběda (super jsou třeba expresky nebo powerplate, kde Vám cvičení zabere půl hodiny) a uvidíte, jak Vám to rozproudí krev a chuť k práci se Vám zase vrátí. Pokud si takový časový luxus nemůžete dovolit, dejte si alespoň jedno kolečko rychlé chůze kolem budovy nebo bloku. I to Vám pomůže změnit perspektivu a uděláte i něco pro své zdraví.

3.Dejte si vlastní časový limit

Nastavte si na Vašem telefonu 3O minutový interval. Odložte telefon z Vašeho dosahu. Ideálně někam, kam na něj nedosáhnete. Je-li Vaší pracovní náplní telefonování, použijte pro tyto účely spíše budík nebo kuchyňskou minutku. Během tohoto časového limitu se vrhněte na úkol s prioritou číslo jedna. Intenzivně pracujte. Nezvedejte hlavu, nenechte se rušit okolním světem. Odolejte pokušení kontrolovat, kolik času zbývá. Jakmile uplyne třicet minut, dejte si pár minut pauzu a opakujte.screen-shot-2013-02-14-at-9-06-20-am.png

4.Rozkouskujte si náročné úkoly

Máte před sebou náročný a obsáhlý úkol a vlastně ani pořádně nevíte, jak a kde začít. Osvědčeným trikem je rozdělit si ho větší množství menších podúkolů. Plnit menší úkoly je mnohem rychlejší a snazší. Každý splněný podúkol nezapomeňte oslavit. fork_join.jpg

A nezapomeňte se zúčastnit naší FB soutěže!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *