4 věci, které byste měli vědět před dalším pohovorem

V internetovém světě existuje řada návodů, které Vám mají pomoci úspěšně zvládnout pohovor. Co dělat, co nedělat, jak se chovat, jak se obléct. Některé z nich Vám opravdu pomohou, jiné Vás naopak pořádně znervózní.

Pracovní pohovor je především o komunikaci a o Vašem sebevědomí. Váš potenciální zaměstnavatel je také člověk a hlavním důvodem, proč si Vás na pohovor pozval, je snaha zjistit, zda se k sobě vzájemně hodíte. Není tedy důvod být přehnaně vyděšený. Už samotné pozvání značí, že jste něčím zaujali. V dalším kole se tak snažíte zapůsobit nejen vy, ale i Váš zaměstnavatel. Zde jsou tedy čtyři věci, které Vám pomohou se uvolnit před Vaším dalším pohovorem.

Chtějí, abyste se cítili pohodlně.

Na většině pohovorů, chce personalista poznat Vaše skutečné já se všemi jeho kvalitami a schopnostmi. A to se mu podaří nejlépe, pokud jste uvolnění a v pohodě. Na většině pohovorů se většinou nesnaží Vás znervóznit, vyděsit ani vystresovat. Můžete vylézt ze své ulity, žádné nebezpečí nehrozí.

Chtějí na Vás udělat dojem.

Pokud jste pozvání k osobnímu pohovoru, je to první náznak toho, že o Vás zaměstnavatel má zájem. Jedním z úkolů personalisty je  prodat vám job. Chtějí, abyste tu práci opravdu chtěli. Snaží se na Vás udělat dojem, ať už hezkou kanceláří, skvělým týmem nebo pracovní náplní.

whatemployers_feature1

Nesnaží se Vás zblbnout.

Tím mám na mysli záludné otázky. Ty, kterých se většina kandidátů obává. Na co se vlastně ptají? Jaká je správná odpověď? Co vlastně chtějí slyšet? Tyto otázky nejsou tak časté jak si myslíte. Ano, řada otázek je komplikovaná, ale jejich hlavním cílem je zjistit, jak přemýšlíte, nikoli Vás naprosto zmást.

Často jsou sami napjatí.

Možná se hlásíte na pro ně těžko obsaditelnou pozici. Možná na ně tlačí přepracovaný tým, který zoufale potřebuje nového člena. Možná mají sami spoustu práce, deadliny a sedět tu s Vámi na pohovoru je vlastně to poslední, co by teď měli dělat. V každém případě, nejste to vždy vy, kdo ne na pohovoru znevýhodněný. Pamatujte si, že někdy firma kandidáta potřebuje stejně, jako kandidát potřebuje práci. Někdy dokonce více.

Pracovní pohovory jsou jedno velké hřiště. Někdy je pohovor krásná a čistá hra, někdy není moc jasné, kam se míček zakutálí. Podstatné je se toho míče nebát.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *