10 zlozvyků, které nám zbytečně komplikují život

Naše zvyky určují kým jsme. Vytváříme li si pozitivní návyky, je i naše osobnost a smýšlení veskrze pozitivní. Naopak návyky negativní, tedy zlozvyky nás postupně stahují do lepkavé temnoty deprese a sebelítosti. Ať chceme či nechceme, nějaký ten zlozvyk trápí téměř každou z nás. Pokud se vám vyhýbají, gratuluju. Zlozvyk není nic jiného než negativní návyk, který jsme si vytvořili pravidelnou činností. Klíčem k jeho potlačení a zničení je v první řadě jeho uvědomění. Identifikace zlozvyku je prvním krokem k jeho potlačení. Někdo považuje za nejhorší zlozvyk kouření nebo dokonce  noční ledničkový sex. Myslím si, že mnohem zákeřnější jsou malé zlozvyky, drobnosti, které jsou tak nějak mimo náš radar, ale jejichž důsledky nám stabilně znepříjemňují život. 

171

1.Nedotahujeme věci do konce

Ano, to je zlozvyk. Pokaždé, když slibujete, že vynesete koš nebo dokončíte důležitý projekt do pátku a svůj slib nesplníte, dostáváte sami sebe do potíží. Na nedotažený úkol musíte stále myslet , což ve vás vyvolává špatné svědomí a stres, většinou úkol musíte se zpožděním stejně dokončit a to Vám v konečném důsledku přinese mnohem více práce než jeho včasné splnění.

2.Říkáme víc negativního než pozitivního

Negativní informace jsou jako sedativum, které z každého jenom vysává veškerou energii. Z každého včetně Vás. Hledejte pozitiva a nepouštějte je ze zřetele.

3.Prostě musíme MÍT PRAVDU

Nekonečná argumentace je taaaak strašně únavná. Jde o život? Ne? Tak už to nechte být.

4. Odkládáme spánek

Také jste slyšeli, že Albert Einstein potřeboval pouze čtyři hodiny spánku? To byl pane pašák, a kam až to dotáhl. Tak přesně na této informaci je založena řada vnitrofiremních soutěží ve stylu „pracuju víc a spím míň než ty“. Určitě jste někdy slyšeli rozhovor, kdy se kolega doslova vychloubal, že spal jen pár hodin, jen aby projekt dokončil. Vzbudilo to ve Vás neodolatelné nutkání jeho historku trumfnout nějakou Vaší? Zapomeňte na to, lidé potřebují spánek. Všichni. Bez rozdílu. Nečekejte až padnete vyčerpáním. Choďte pravidelně spát. Vytvořte svému tělu novou rutinu darujte mu nový rytmus. Vyplatí se Vám to.

5.Kontrolujeme svuj email, …* každé tři minuty

*doplňte dle libosti.

Nikdo nikam neodchází, nikdo neumírá. Tak se přestaňte stresovat a relaxujte. Nemluvě o tom, jak nekonečně tím otravujete všechny ostatní.

6.Pořád jen pracujeme, nikdy si nehrajeme

A tím zabíjíte svou kreativitu. Pamatujte si základní pravidlo, tam kde vyžadujete nějaký výstup, musí být vždy také vstup.

7.Náš kruh přátel je jednorozměrný

Všichni Vaši přátelé jsou stejní. Stejní jako vy. To je skvělé, máte si stále co říct. Ale v životě potřebujete i změnu, nový pohled, myslet jinak.

8.Nenasloucháme

Nikdy si nenajdete čas vyslechnout si ostatní. Necháte je mluvit, ale vlastně nevíte, co Vám říkají. Nenaslouchat znamená nerespektovat. Nedostatek respektu vyvolává negativní reakci.

9.Neděláme, to co milujeme

Pouštíme se do činností, které nás netěší v domnění, že nás za to někdo ocení nebo snad pochválí (a kolikrát se to doopravdy stalo, co?). Ztrácíme tak náš čas, který jsme mohli věnovat aktivitám, které skutečně milujeme. Dělat, to co Vás naplňuje, nabíjí energií, kterou Vám neoblíbené činnosti naopak úspěšně odsávají.

10. Nedoceňujeme

To, v čem jsme úspěšní bereme jako samozřejmost. Nejen u sebe, ale i ostatních. Pochválit a ocenit nejen ostatní ale i sebe je také zvyk a je nutné ho procvičovat každý den.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *